PRVA HARMONIKA SVJETA?!

Hohner, Dallape, Guerrini, Scandalli, dugmetare, srbijanke, kabinke....Za sve ljubitelje harmonika

Moderator: dida

PRVA HARMONIKA SVJETA?!

PostPostao/la mogerpeti » Uto pro 08, 2009 9:34 pm

Pozdravljam sve obozavatelje harmonike.
Pretrazujuci YouTube nailazim uvjek na nesto novo i interesantno.
U vezi sa harmonikasima koji su u nekom smislu prvaci svijeta uvjek ima neke diskusije.
Ja sam sa ovih podrucja i poznajem mnogo harmonikasa.
Ovo sam nasao na YuoTube.
http://www.youtube.com/watch?v=v8nVOLKW3rE
Visestruki svjetski prvak harmonike!?!
TKO ZNA NESTO O TOME???[/b]
PETROMAESTRO
mogerpeti

PostPostao/la DM81 » Sri pro 09, 2009 8:33 am

Ja sam slusao Semira uzivo ovde kod nas na nekom festivalu i moram vam reci da sam razocaran njegovom svirkom.
Cuo sam dosta boljih a nepoznatih harmonikasa.
Svirao je Sevu a mogu slobodno reci da Kemis doslovno POJEDE i njega i Sevu i njegovu harmoniku zajedno. :D
Usput i ja sviram harmoniku i imam Sumadiju rucni rad od nekog tipa iz Srbije, a stara je nekih 40god.
DM81

PostPostao/la DM81 » Sri pro 09, 2009 8:41 am

da nebude zabune ne kazem da ne zna svirati, nego kazem da za mene ima boljih.
DM81

PostPostao/la mogerpeti » Sri pro 09, 2009 10:30 am

Kod nas mnogi govore da su svjetski prvaci.Mozda u izmisljenim pricama.
A vidim i televizije proguta takve neke gluposti pa provali.
U valcerima,sanzonima svjetske glazbe je ovja jedan veliki prvak.
http://www.youtube.com/watch?v=qANAIyNpwnY
http://www.youtube.com/watch?v=AWciuM_ylUc
Da i Kemis,Pavkovic,Đokic ko su onda oni ili nas Navracic...
Ili rusi koji klasiku nose prva mjesta svih audicija.
Trebalo bi se malo vise izabirat ko kakve gluposti i prica ustvari te nestinite price ne stavljati i na televiziju itd.
PETROMAESTRO
mogerpeti

PostPostao/la KUM » Sri pro 09, 2009 12:22 pm

Pozdrav svima pa naravno i svijetskom prvaku!
Nisam znao da i na našim područjima ima tako dobrih, svjetski priznatih, harmonikaša i moram priznati da mi je jako drago što to ćujem. Nisam kompetentan, odnosno kvalificiran, da dajem komentare jednom svijetskom prvaku jer nisam muzičar te kategorije. Bilo bi mi drago da se u ovu diskusiju uključi veći broj ljudi, pogotovo onih iz samoga vrha, da temu proanaliziramo do kraja. Naj idealnije bi bilo da se i sam spominjani uključi u diskusiju ako ovo proćita ili da mu netko, tko ga eventualno poznaje, skrene pažnju nato.
Bilo bi zgodno da nam spomenuti Svijetski prvak kaže kada je, kojih godina, osvojio tu laskavu titulu, gdje se je takmičenje održalo, u kojoj kategoriji i s kojom je stvari nastupio.
Tema je zanimljiva i bilo bi lijepo da se što više forumaša uključi u diskusiju!
Pozdrav svima!
KUM
KUM

PostPostao/la Anton » Sri pro 09, 2009 12:44 pm

Ja neću komentirati tko je bolji od koga,samo bih rekao da mi se kod ovog Semira jedino ne sviđa da mu i Bach i francuski valcer i tico tico imaju previše balkanskog štiha...ne sviđaju mi se ti narodnjački trileri na drugim vrstama glazbe!Tico tico mu zvuči kao kolo :roll:
Anton

PostPostao/la mogerpeti » Sri pro 09, 2009 1:21 pm

Anton napisao:Ja neću komentirati tko je bolji od koga,samo bih rekao da mi se kod ovog Semira jedino ne sviđa da mu i Bach i francuski valcer i tico tico imaju previše balkanskog štiha...ne sviđaju mi se ti narodnjački trileri na drugim vrstama glazbe!Tico tico mu zvuči kao kolo :roll:

2003 je u Mađarskoj bilo svjetsko natjecanje harmonikasa ja ga tamo nisam sreo.Bilo je u garadu ESTERGOM sjever mađarske na granici slovacke grad Sturovo.To je trajalo po tjedan dana u Sturovu i tjedan dana u Esztergomu mađarskoj.To je svjetsko legalno skolsko pred najvecim svjetskim zürijem.Najpoznatijih stila glazbe.Klasika,jazz,sanzoni i slobodni zabavljajuci stil.Iz Hrvatske znam da su bili iz Istre pa su bili iz Crnegore i iz Srbije i citav svijet.Rusi su bili najjaci inace su oni i sad.A u nekom stilu je i srbin i onaj iz crnegore dobio neko priznanje pa i neki kinez i jos mnogi skolovani visoko talentovani svjetski majstori harmonike.U hrvatskoj znam da je Navracic polagao pred ruskom komisijom i neznam mozda jos netko.A ko to nije napravio nemoze se ni kandidivati za svjetsko prvenstvo i dobiti legalno priznanje svjetskoga prvaka u bilo kojem stilu harmonike svijeta.Nema taj S veze sa svjetskim prvenstvima i prvakom harmonike.
PETROMAESTRO
mogerpeti

PostPostao/la virtuoso » Sri pro 09, 2009 1:23 pm

Bez daljnjega da papa harmoniku,ali nakon dva tri puta i dosadi ti ga slušat,isto kao i gitarskog šredera.
virtuoso

PostPostao/la Anton » Sri pro 09, 2009 2:26 pm

virtuoso napisao:Bez daljnjega da papa harmoniku,ali nakon dva tri puta i dosadi ti ga slušat,isto kao i gitarskog šredera.
Slažem se sa ovim komentarom "Virtuosa",čovjek definitivno "svira",moj komentar je također bio usmjeren na njegov stil sviranja.Sve mu zvuči isto :!:
Anton

PostPostao/la dirka » Sri pro 09, 2009 2:41 pm

G.Moger je li može samo informacija što je Miro Navračić polagao pred ruskom komisijom?Inače jako cijenim njegovo sviranje.
dirka

PostPostao/la mogerpeti » Sri pro 09, 2009 3:30 pm

dirka napisao:G.Moger je li može samo informacija što je Miro Navračić polagao pred ruskom komisijom?Inače jako cijenim njegovo sviranje.

Pitajte njega gospodine.I slusajte ga vise pa neka on bude pravac svih harmonikasa.Narocito ako je pitanje Visestruki prvak svijeta.
Neki se nazivaju time a pojma nemaju sta pricaju a jos i telvizija!!!
PETROMAESTRO
mogerpeti

PostPostao/la KUM » Sri pro 09, 2009 3:47 pm

Pozdrav gospodo!
Ja nebih tako. Nije, siguran sam u to, nitko od nas kompetentan da daje visoke ili niske ocjene svijetskom prvaku, ako to covijek uopće je. Za ocjene postoje komisije. Najbolje bi bilo da nam čovijek sam kaže gdje je to osvojio tu laskavu titulu. Siguran sam da je poznat u širim krugovima muzičara pa neka mu neko napomene da mu spominjemo ime, čovijek će se sigurno odazvati i na taj naćin opravdati sve sumnje. Gledajući snimku te tako uoćavati greške nije po meni uvjerljivo. Tko zna možda se je malo zabunio ili nije bio inspiriran, komisija je drugo, ona svakog inspirira.
KUM
KUM

PostPostao/la petar3petar » Sri pro 09, 2009 4:10 pm

Pozdravljam sudionike diskusije!
Nebih komentirao uspjeh spomenutog ćovijeka jer se u to ne kužim ali znam da u Hrvatskoj postoje ljudi koji se stalno pojavljuju na tim takmičenjima i siguran sam da znaju više o tome. Pa valjda se može negdje provjeriti vjerodostojnost te titule koju spominjete. Gdje uopće živi ta osoba, u BiH, Srbiji, Hrvatskoj ili negdje dalje? Gdje nastupa, gdje ga se može ćuti. Meni je osobno drago da je osoba iz naših krajeva svjetski poznati harmonikaš.
petar3petar

PostPostao/la DM81 » Sri pro 09, 2009 4:58 pm

ja mislim da je Semmy iz Bosne ali da zivi neko vrijeme u Zagrebu. ako grijesim neka me netko ispravi.
DM81

PostPostao/la Anton » Sri pro 09, 2009 5:08 pm

KUM napisao:Pozdrav gospodo!
Ja nebih tako. Nije, siguran sam u to, nitko od nas kompetentan da daje visoke ili niske ocjene svijetskom prvaku, ako to covijek uopće je. Za ocjene postoje komisije. Najbolje bi bilo da nam čovijek sam kaže gdje je to osvojio tu laskavu titulu. Siguran sam da je poznat u širim krugovima muzičara pa neka mu neko napomene da mu spominjemo ime, čovijek će se sigurno odazvati i na taj naćin opravdati sve sumnje. Gledajući snimku te tako uoćavati greške nije po meni uvjerljivo. Tko zna možda se je malo zabunio ili nije bio inspiriran, komisija je drugo, ona svakog inspirira.
Nitko ovdje nije ocjenjivao svirku dotičnog gospodina,nitko nije rekao niti da loše svira...ja sam komentirao da mu sve nekako zvuči balkanski(narodnjački) i za to čuti ne treba biti nešto posebno kompetentan!Ponavljam,poslušaj kako svira" tico tico"...meni to više zvuči kao kolo,a ne kao nekakvi latino-američki zvuci :wink:
Anton

Sljedeće

Vrati se na: Harmonike