Glazbena akademija

Bach, Mozart...

Moderatori: glazbeni, dida

Glazbena akademija

PostPostao/la John_Petrucci » Čet sij 08, 2009 1:15 pm

Pozz svima...opet ja nakon dugo vremena..Imam jedno pitanje na koje bih volio dobiti odgovor... Da li ima ko kakve informacije o studiranju u Americi što se tiče glazbe? Trenutno sam treći razred srednje,hodam u dvije škole, u glazbenoj sam odličan(bar tako kažu), a drugu školu prolazim. Inače namjeravam na prijemni za akademiju u zg,teoretski smjer.. Ali me samo zanima da li je kako moguce otići van na akademiju,uostalom dal' je to izvedivo,jer imam vel'ke volje za to (ili samo sanjarim)... I dal su potrebnije ocjena ili lova? ili zajedno?... :D ...pliz napishite sve kaj znate... thx unaprijed...
John_Petrucci

PostPostao/la ghenson » Čet sij 08, 2009 1:35 pm

A daj mi reci koji si smjer sada u glazbenoj?

Nadam se da znaš da je prijemni za teoretski odjel najteži na Akademiji:-)
Osim toga, naša Akademija ti je na jako dobrom glasu baš zbog teoretskog (kompozitorskog) odjela pa bi ti možda bilo pametno da ovdje završiš 3 godine i onda odeš u USA na nastavak školovanja - lakše se upadne za stipendije i (po pričanju ostalih) dolaziš sa mnogo većim znanjem.

Za Ameriku ti baš i ne znam, znam za Beč, mislim da ti je to sve manje-više isto:-)

Dakle, znanje je presudno, znanje jezika OBAVEZNO (za Beč moraš donijeti potvrdu od Goethe Instituta o položenom ispitu), a u Americi i lova, malo jači koledži fakat koštaju pun k***c love, vjerojatno ima mogućnost dobivanja djelomične ili cijele stipendije, osim ako ne kaniš studirati neki bezveze koledž - Berkley, Juilliard i sl. koštaju strava, negdje sam pročitao za Juliard da je cijena godine 40.000 US$, ali ne znam da li je to istina ili ne, osim toga , konkurencija je takva da je to prestrašno, a primaju relativno malo studenata.

Beč je relativno povoljan, školarina ti je 350 eura po semestru.

http://www.juilliard.edu/ - sve informacije o Juilliardu

Malo progooglaj, zbilja možeš dobiti sve relevantne informacije:-)

Nadam se da sam ti pomogao:-)
Puno sreće!
ghenson

PostPostao/la John_Petrucci » Čet sij 08, 2009 2:49 pm

ghenson napisao:A daj mi reci koji si smjer sada u glazbenoj?

Nadam se da znaš da je prijemni za teoretski odjel najteži na Akademiji:-)
Osim toga, naša Akademija ti je na jako dobrom glasu baš zbog teoretskog (kompozitorskog) odjela pa bi ti možda bilo pametno da ovdje završiš 3 godine i onda odeš u USA na nastavak školovanja - lakše se upadne za stipendije i (po pričanju ostalih) dolaziš sa mnogo većim znanjem.

Za Ameriku ti baš i ne znam, znam za Beč, mislim da ti je to sve manje-više isto:-)

Dakle, znanje je presudno, znanje jezika OBAVEZNO (za Beč moraš donijeti potvrdu od Goethe Instituta o položenom ispitu), a u Americi i lova, malo jači koledži fakat koštaju pun k***c love, vjerojatno ima mogućnost dobivanja djelomične ili cijele stipendije, osim ako ne kaniš studirati neki bezveze koledž - Berkley, Juilliard i sl. koštaju strava, negdje sam pročitao za Juliard da je cijena godine 40.000 US$, ali ne znam da li je to istina ili ne, osim toga , konkurencija je takva da je to prestrašno, a primaju relativno malo studenata.

Beč je relativno povoljan, školarina ti je 350 eura po semestru.

http://www.juilliard.edu/ - sve informacije o Juilliardu

Malo progooglaj, zbilja možeš dobiti sve relevantne informacije:-)

Nadam se da sam ti pomogao:-)
Puno sreće!

U glazbenoj sam teoretski odjel..i kaj da velim, znanja imam,para nemam..:D...al se ipak nadam da budem upal barem kod nas...al hvala na pomoci,sad sam bar informiran...
John_Petrucci

PostPostao/la jana sibelius » Pon tra 27, 2009 3:15 pm

Evo od prošle godine naša akademija ima sklopljene ugovore sa nekoliko akademija vani,te je cilj svake godine napraviti studentsku razmjenu!
Naime treba se nač profesor tamo gdje bi volio ić,ispuniti formulare,poslati snimku i čekati rezultate :D
Naravno studij se vani u tom slučaju ne plaća jer je to studentska razmjena, a i trebala bi se dobiti stipendija od našeg sveučilišta koja bi pokrivala troškove života vani (dom ili stan,hrana,prijevoz).
Dakle ako nemaš para za započet studij vani,onda ti je moj savjet upisati ovdje pa onda otići na tu studentsku razmjenu,pa vidjeti šta bi htio!
Na stranici www.muza.hr vidi za međunarodnu suradnju,tamo ti je popis akademija sa kojima je potpisana studentska razmjena!
Puno sreće na prijemnom
:D
jana sibelius

PostPostao/la tonko* » Sri svi 20, 2009 9:42 pm

ei...mene zanima dali tko zna kakvi su kriteriji za upast na akademiju u beču-pjevanje? dali treba imati cijelu srednju? što sve sadrži prijemni ispit? dali itko zna? hvala.. :)
tonko*

PostPostao/la dida » Sri lip 03, 2009 10:55 pm

tonko* napisao:ei...mene zanima dali tko zna kakvi su kriteriji za upast na akademiju u beču-pjevanje? dali treba imati cijelu srednju? što sve sadrži prijemni ispit? dali itko zna? hvala.. :)

Vjerojatno im to sve piše na web stranici.
dida
Site Admin

Vrati se na: Klasika