Cijene rabljenih gitara

Gibson ili Stratocaster, koje pickupe imate...sve o gitarama pročitajte ovdje

Moderator: dida

Cijene rabljenih gitara

PostPostao/la Spider1 » Sri vel 14, 2007 9:25 am

Pratim oglasnik pa mi neke stvari po pitanju cijene rabljenih nisu jasne. Većina ljudi prodaje po cijeni novog instrumenta ili vrlo malo niže.
Ok, postoje firme kojima ne pada cijena kao Gibson, Anderson itd, ali općenito u svijetu, prvu godinu padne cijena 15-20% a nakon 5 godina 50%, naravno ovisno o stanju. Pa da je stanje i odlično ipak se je netko po gitari slinio i znojio :P . Da li dijelite moje mišljenje, sve mi to liči na mućke, a vrlo je lako provjeriti cijene na netu. Normalna stvar da ne može biti cijena kao u USA, jer je tamo mali porez ili nikakav, a kada dodaš transport košta te dvostruko, ali može biti cijena kao u Njemačkoj, ali kada netko u cijenu rabljenog instrumenta zaračuna i trgovačku maržu zaista mi je bezobrazno.
Spider1

Re: Cijene rabljenih gitara

PostPostao/la dida » Sri vel 14, 2007 10:55 am

Spider1 napisao:Pratim oglasnik pa mi neke stvari po pitanju cijene rabljenih nisu jasne. Većina ljudi prodaje po cijeni novog instrumenta ili vrlo malo niže.
Ok, postoje firme kojima ne pada cijena kao Gibson, Anderson itd, ali općenito u svijetu, prvu godinu padne cijena 15-20% a nakon 5 godina 50%, naravno ovisno o stanju. Pa da je stanje i odlično ipak se je netko po gitari slinio i znojio :P . Da li dijelite moje mišljenje, sve mi to liči na mućke, a vrlo je lako provjeriti cijene na netu. Normalna stvar da ne može biti cijena kao u USA, jer je tamo mali porez ili nikakav, a kada dodaš transport košta te dvostruko, ali može biti cijena kao u Njemačkoj, ali kada netko u cijenu rabljenog instrumenta zaračuna i trgovačku maržu zaista mi je bezobrazno.
pravilo je jednostavno.Svaka roba ima svoga kupca.gitara vrijedi onoliko koliko je netko spreman platiti za nju.ja nekad prodajem gitaru duplo jeftinije nego u ducanu pa ju nitko nece,a nekad spustim cijenu mozda 10-15% ispod ducanske i prodam bez problema.Nema pravila
dida
Site Admin

PostPostao/la Spider1 » Sri vel 14, 2007 11:52 am

Naravno da nema pravila što se tiče realizacije kupnje, ali ima slučajeva da ljudi napišu kultna gitara SX ili super expta turbo poboljšani Stagg i još nabiju cijenu 1500 kn. Meni je to nepoštena radnja, kao prvo instrument je napravljen za početnika, koštao je malo i kada je početnik prerasao instrument, on ne vrijedi više ništa. Koliko dobije dobije, a ne više nego što je koštao. Tražim jazz gitaru, meni je 90% ljudi ponudilo gitaru po cijeni nove. Nije pošteno.
Spider1

PostPostao/la OverloRd » Sri vel 14, 2007 4:43 pm

ma postoji ono staro pravilo "prvo probas pa kupis" .. rabljena gitara ne moze nikako imati cijenu ko nova da je marke MERCEDES a ne Fender, Gibson.. jer i da je mega extra ocuana da nema parke.. ako je naravn svirao eko na njoj prvo sto ide drvo na vratu.. onda pragovi.. dobro to nije skupo za uradit al je problem ko ce ti to uradit znaci ako vlasnik je sam nije uredio i opet ne moze imati cijenu.. cim izdje iz shopa gitari pada vrijednost 10-15%.. a polije u pola cijne ako prodas zadovoljan treba biti.. i ti ljudi sto pokusavaju tako zaebat svijet.. su levati mrtvi i nikad nece prodat nista.. jednog zajebu al ih ostalih 100 nece kupit..
OverloRd

PostPostao/la JoE_Os » Čet vel 15, 2007 12:41 am

E spider,moj kolega ima George benson ibanez kojega bi mozda prodao, top model, eto ak te zanima, novi kosta 19000 kn.
Ja imam za prodaju Gibson Standard DC+, ona mi je super za blues svirat, lici dosta na lucille od b.b. kinga, takav je shape tijela.
Sto se tice cijena ja imam za reci j***m majku lopovsku onima koji dignu cijenu na vise nego sto dode nova. Ja imam stvari za prodaju, koje su super ocuvane i koje prodajem mozda 10-15% nego u ducanu, ali i to je nesto. Gitare made in USA sa boljim pikapima nego sto su ovi tvornicki pa ispod cijene. Bogner Ectasy kostao 5000E , bez box ja ga prodajem za 30000kn sa boxom.
Mislim ima nas svakvih. Ali nije u redu sa staggovima, i slicnim varaju pocetnike. Mene su zajebali par puta pa sam im dosao s pistoljem pred kucu, da onda porazgovaramo.
To su gluposti, to su te svercerske fore, nekad daju super jeftino neke stvari, a nekad dignu cijenu da se samo zgrazam. Ne znaju koliko instrument vrijedi. Bas kao sto dida kaze ja isto dam super jeftino nest i nikako da prodam, a kad mi trebaju pare malo povisim cijenu i ljudi zovu i proda se......
Cudno........
Long live rock n' roll
JoE_Os

PostPostao/la Spider1 » Čet vel 15, 2007 5:18 pm

Hvala ti na ljubaznosti, japanca ne želim u kući, na kući ni oko kuće. :shock:
Za gibson šaljem ti pm-ove ti ništa.
Rabati kod glazbene opreme su sve manji, uzimajući akumulaciju kapitala, trenutno su oko 25%. Trgovac zaračuna 22% pdv, poreze na dobit ima 35%. Preprodavač nema prava naplatiti kao da plaća pdv i porez na prodano. Možeš imati cijene niže za 15%, jer imaš teško dostupnu robu i robu kojoj ne pada cijena, ali rabljeni instrumenti koji su dostupni u trgovinama privatno bi se morali prodavati u pola cijene. Nisu to moja pravila, nego tako je na europskom tržištu. Kupac ima pravo vratiti robu ako je nezadovoljan, takvi instrumenti se vani prodaju 30% jeftinije, a potpuno su novi.
Nemam iskustva, pa se kod vas malo propitujem kako to ide. O zamjeni ne treba ni da pričam. Redovito ispušim. :wink:
Spider1

PostPostao/la JoE_Os » Čet vel 15, 2007 7:16 pm

pa nisam dobio pm-ove.
Evo bas sad gledam pa nista. Obicno mi dode mail da imam novih privatnih poruka al sad nista?!?
Slazem se preprodavaci su obicno jako bezobrazni, mislim ne kao mi sto prodajemo svoje instrumente nego kao ove sto imaju firme, ducane i to. Je**m mu dodes u ducan ,vise polovne stvari zajedno sa novima na zidu,ukoliko ne primjetis nece ti ni reci da je polovno. Vec ce ti zaracunat neku jeb**u cijenu i onda ukoliko je jeftinije nego nove, reci ce da je to popust. Vise nista ne mozes kupit rabljeno kako bog zapovijeda bez da budes i ti bezobrazan. Svi bi htjeli jeftino kupit, skupo prodat. I onda se cude kad im oglasi vise na netu mjesecima. Slazem se ja, slabo ide prodaja, nema se para, pa nece ljudi non-stop mjenjat neku opremu al eto..........
E Spider ak hoces javi mi se na mail.
Napravio sam onaj box. Radi ko lud. 2x12. full closed back, nije meni previse do fenderovog cleana, nek on ima malo basa. Jako dobro zvuci.Eto posalji mi jedan svoj LOGO od firme, pa cu ga ja stavit na box , pa te mogu reklamirat. :D Ti si rekao od cega i kako da napravim box.
Eto imas kavu sad :D
Long live rock n' roll
JoE_Os

PostPostao/la dida » Čet vel 15, 2007 11:44 pm

JoE_Os napisao:pa nisam dobio pm-ove.
Evo bas sad gledam pa nista. Obicno mi dode mail da imam novih privatnih poruka al sad nista?!?
Slazem se preprodavaci su obicno jako bezobrazni, mislim ne kao mi sto Napravio sam onaj box. Radi ko lud. 2x12. full closed back, nije meni previse do fenderovog cleana, nek on ima malo basa. Jako dobro zvuci.Eto posalji mi jedan svoj LOGO od firme, pa cu ga ja stavit na box , pa te mogu reklamirat. :D Ti si rekao od cega i kako da napravim box.
Eto imas kavu sad :D

ak si sam napravio box mislim da ti bas nece dati svoj logo da stavis na njega.ipak je rijec o njegovu imenu koje mora stajati iza proizvoda.ne kazem da je tvoj box los,ali to se tak ne radi....
dida
Site Admin

PostPostao/la JoE_Os » Pet vel 16, 2007 10:44 am

znam, samo se zajebavam. Zbilja odusevljen sam kako dobro radi box
Long live rock n' roll
JoE_Os

PostPostao/la Spider1 » Pet vel 16, 2007 11:40 am

Sve ok. Iza loga "Spider" postoje atesti za kvalitetu izrade i to sa najvišom ocjenom. Akustički parametri su rezultat dugogodišnjeg iskustva, a zvučnici su isključivo visoke kvalitete, nema niskokvalitetnih "custom made" ili rabljenih.
Ne sumnjam u kvalitetu JoEove izrade, ali logo neće dobiti. :P
Glavno da je on zadovoljan, iako bih mu našao u izradi i u ispitivanju po cijelog frekventnog opsega, bar 300 nedostataka. Da se razumijemo ne postoji box sa manje od 100 nedostataka, uključujući i nedostatke zvučnika.
Nego, budite pametni, gitarske boxove kupujte i to nove, razglasne radite sami, stavite dobar zvučnik, napunite mineralnom vunom i koštaju manje nego što košta prijevoz od proizvođača. Za 2000 kn može se napraviti box koji vrijedi 5000kn u trgovini a može ga napraviti svaki stolar.
Spider1

Vrati se na: Gitare i dijelovi