Shure falsifikat

Glasnice (najjeftiniji instrument) - kako se
koristiti glasom kao instrumentom, koju boju glasa imate, gdje naučiti pjevati,koji mikrofon odabrati?

Moderatori: glazbeni, dida

Re: Shure falsifikat

PostPostao/la motifes7 » Pet stu 05, 2010 8:44 am

Spider1 napisao:Ovaj tekst će mnogima sigurno pomoći jer kod nas ima mnogo falsifikata, još da napomenem da na kutiji falsifikata piše made in china ili prc a Shure uopće nema tvornicu u Kini.
http://www.gearslutz.com/board/so-much- ... -pics.html

zato ja pjevam na provjereno,sennheiser e865.made in germany!!
problem je s tim današnjim mikrofonima,nekad je shure bio puno bolj,kvalitetniji,eto jedna beta 87a već se da nać za 160eur,nova zapakirana,mexico,ja je imao,i niš posebno,malo bolja od 58,nema kvalitet ko one stare,evo prijatelj mi ima betu87a,valjda 20g staru,i radi bolje od nove,jer je made in u.s.a.Kod nas ljudi ni neznaju za ništa drugo osim shura,po meni je jedan bayerdinamic,audix,audio technica,sennheiser,puno bolji izbor,ali sve je stvar ukusa
motifes7

PostPostao/la silvestar » Pet stu 05, 2010 11:52 am

Pozdrav svima.odlična tema.evo da se ukljućim.konkretno koristim betu58.odlično mi odgovara barem za moj vokal.konkretno mikrofon je star barem 15-20 godina.ne sječam se koliko ga imam,ali mislim od 93.godine i radi bez greške.Kolega iz banda je kupio betu58 prije 3.mjeseca novu u dućanu i kad sam isprobavao moju betu i njegovu betu58 na istu blendu na mixu,isti razlgas,isti vokal) a totalno različita boja glasa ide van na kutije,,i to se dosta čuje.Otišao sam s njim u dučan i pitao jel moguće da mi je prodao neku kinesku kopiju "čovjek tvrdi da nije"...Sad me zanima u čemu je onda razlika..I samo da kažem da ju je platio 1270 kuna..I uredu je ako ti netko proda kopiju i to ti odmah kaže da znaš,a uz to platiš ga puno manje.Ali je veliki problem ako to proda pod original i naplati punu cijenu..To se zove prevara i trebalo bi ga prijaviti.Eto toliko o mom iskustvu sa tom temom
jebi ga tak je....
silvestar

PostPostao/la bojan maljkovic » Pet stu 05, 2010 2:01 pm

Ja sam baš u kupovini bete 58 A i u dvojbi sam d ali kupiti novo ili polovno.POlovne su oko 100 eura, bog zna koliko stare i tko sve nije pljuvao u njih, a nove variraju od 1160 kn do 1450 kn kako u kojoj trgovini.U glavnom našao sam na oglasniku, tip prodaje betu novu zapakiranu za 780 kn i to sa pošiljkom, ali trenutno ju nema.Stiči če mu za 15-tak dana.malo mi je to sumnjivo da nije riječ upravo o lažnjacima Made in China?Malo mi je daleko samo nekih 600 km da odem pogledati mikrofon.
Da li kupiti novi u trgovini pa 2 mjeseca žvakat gaće ili kupiti polovni od kolege koji je inače diler?
bojan maljkovic

PostPostao/la silvestar » Pet stu 05, 2010 7:35 pm

Slažem se ,ali taj novi mikrofon radi totalno drugačije od mog.Usput ja mijenjam glavu na mikrofonu svakih 2-3 godine,baš zbog pljuvanja i higijene,a koristim i spužvicu i kupio sam ga novog ,tako da to s pljuvanjem po mikrofonu i ne stoji.Osim toga moj stari zvući bolje od njegovog novog,to ne kažem ja nego 4-5 ljudi koji su bili kad smo isprobavali mikrofone.Točno da trgovac ne mora znati,ali sumnjam da ne zna kad nabavlja mikrofone i plati ih debelo ispod cijene, zar tebi nebi bilo makar sumnjivo ???

Bojane,zar ti nije čudno ako tip prodaje novu betu58 za 100 eura,a ta ista beta u dučanu je duplo veća cijena?? Ne tvrdim 100 % da je kopija,ali čudno je svakako.Zato ja radije kupim u dučanu kod provjerenih ljudi i bok.Jer mikrofon kupuješ sada i koristiti češ ga sigurno 4-5 godina,pa se onda isplati kupiti novu u dučanu pa ako i treba platiti više.Čisto zbog svoje vlastite sigurnosti,a i postoji neka garancija u slučaju bilo kakvog problema.Moj savjet je kao i spiderov....U dučan i kupi novo.
jebi ga tak je....
silvestar

PostPostao/la bad_ri » Pon stu 15, 2010 4:06 pm

na mom falsifikatu (naletio ovdje na glazbenom) piše made in Mexico. ali ta beta58a Mexica nije vidjela ni na karti svijeta, a kamoli da je bila u toj tvornici.
simptomi - glava direktno zalemljena kabelićima na xlr (plavo crveni - one žuto zelene kombinacije nema).
- jako lagan mikrofon
- upitna kvaliteta shure oznaka

na prvi rad čak zvuči odlično, nisam ga stigao isprobati u situaciji na stageu s monitorima i mikrofonijom. na neki normalan spl nije distorzirao, nisam stigao ga isprobat dalje od govorancije.
u svakom slučaju sljedeća kupnja bit će daleko opreznija s moje strane.

evo primjera šta mora bit fake: NOVO! Shure beta87A , dinamička verzija, replika originala, nije potreban phantom power, extra kvaliteta.Cijena:400 kn!

razlog - cijena i tekst iz priloga (upozorenje na e-bayu): http://forums.ebay.com/db1/topic/Music- ... /510238075

razlika od oglasa na koji sam ja "naletio" je ta što ovdje piše "replika originala", pa se vidi da nešto "smrdi", dok je u oglasu koji je mene zeznuo stajalo samo Shure beta58a, nov, korišten malo u studiju.
bad_ri

PostPostao/la bad_ri » Pon stu 15, 2010 7:18 pm

bad_ri

PostPostao/la bad_ri » Pon stu 15, 2010 7:26 pm

s obzirom da sam mikrofon kupio preko glazbenog oglasnika, htio sam svoje iskustvo podijeliti s korisnicima, tako da znaju na šta se može naletiti.
još neću objaviti od koga sam ga kupio, jer sam kontaktirao mailom čovjeka i objasnio o čemu se radi, pa ako ne prihvati moju "reklamaciju", onda ću objaviti njegov nick, mail adresu, broj telefona i ime i prezime.
bad_ri

PostPostao/la motifes7 » Pon stu 15, 2010 7:54 pm

svašta,.....po meni je najbolje kupit novi mikrofon,i to u dučanu,mada i u nekim dučanima se može naletit na ovo,samo ne obraća čovijek pažnju,a lakše ga je i reklamirati,"kinezi nas papaju"
Gledao sam malo te oglase,i dosta su primamljivi,ja sam pred godinu dana kupio shure beta 87,koji je bio mexico,i platio sam ga 1400kn,navodno je bio uvezen iz Italije,a kod nas je takav shure cca 2600kn u nekim trgovinama.Neznam u čemu je štos,doduše prodao sam ga,nije mi se svidio taj jako hvaljeni mic,i kupio sam sennheiser.
motifes7

PostPostao/la bad_ri » Uto stu 16, 2010 7:22 am

javio sam se prodavatelju, ostao je začuđen da mi je pod polovni original poslao ovu kopiju, nije znao o čemu se radi.
zna da netom kruže ponude i on ponekad nabavlja replike s kojima se koristi u bendu, ali kaže da ovaj put nije imao pojma da se ne radi o originalu. ponudio je odštetu, a mikrofon će ostati kod mene, tako da nema daljnje potrebe za prozivanjem ikoga.

u svakom slučaju, svima ostaje dobra škola da ne vjeruju odmah na prvu loptu cijenama koje izgledaju predobro da bi bile istinite.
i ne vjerujte replikama mikrofona - ne rade kao originali ni u kom slučaju!

:)
bad_ri

Re: Shure falsifikat

PostPostao/la waleeed00 » Pet ožu 18, 2016 7:12 am

Gledao sam malo te oglase,i dosta su primamljivi,ja sam pred godinu dana kupio shure beta 87,koji je bio mexico,i platio sam ga 1400kn,navodno je bio uvezen iz Italije,a kod nas je takav shure cca 2600kn u nekim trgovinama.Neznam u čemu je štos,doduše prodao sam ga,nije mi se svidio taj jako hvaljeni mic,i kupio sam sennheiser.
waleeed00

Vrati se na: Mikrofoni,Pjevanje