Bane - Songkillers, prodaje svoju Schecter gitaru

Ray Charles, James Brown

Moderatori: glazbeni, dida, Stanoja93

PostPostao/la virtuoso » Pet stu 13, 2009 3:52 am

Bas je ova tema dobro dosla za neke rasprave koje se vode u drugim temama.Recimo,ne moram niti vjerovati a niti zaliti Baneta ako se pise da je svorc.
Zivim od glazbe,najvise,ljetne gaze svakodnevno i cak ne sviram svadbe,imam zenu i dvoje djece a nemam nekih extra prohtjeva u zivotu,najveci izdaci u zivotu su mi,osim obitelji,instrumenti koje nazalost ponekad skupljam poput vjeverice,i djirate motorom.

S druge strane je glazbenik koji vec ima nekoliko albuma,ako ne svake godine,svake druge je u nas negdje na koncertu,ako gledamo globalno,sigurno ima barem 100 svirki godisnje,spotovi se vrte na TV-u,na radiju pjesme,a tko zna,mozda odsvira i koju svadbicu :lol: ,tako da je tesko vjerovati u pricu da jedan profesionalac u Zagrebu ne moze zivjet od glazbe.E sad,drugo je pitanje njegov lifestyle iliti ga ne znam kakvi apetiti,pa trosi vise od zarade,jelte.
virtuoso

PostPostao/la Anton » Pet stu 13, 2009 9:07 am

Od glazbe se kod nas može živjeti ali i treba puno raditi i stvarno je čudno da jedan ovakav glazbenik ostane švorc(u što ja ne vjerujem) :wink:
Anton

PostPostao/la silvio » Pet stu 13, 2009 9:57 am

Anton napisao:Od glazbe se kod nas može živjeti ali i treba puno raditi i stvarno je čudno da jedan ovakav glazbenik ostane švorc(u što ja ne vjerujem) :wink:
a tko zna.možda malo preparatići,kemije,raznorazne stvari.jebi ga.nemre mi nitko reć da nema love.ima love samo se troši očito na krive stvari,pogotovo kad se rasprodaju NAJDRAŽE gitare.to meni smrdi definitivno
silvio

PostPostao/la dida » Pet stu 13, 2009 10:30 am

Vi zaboravljate da je Zamp smanjio naknade za autorska prava svim glazbenicima.Bio je prijedlog za 50%,al mislim da su smanjili za 30%.Ako sam u krivu nek me netko ispravi.Sad zamisli da tebi netko kaze:Od sutra ces dobivat 30% manju placu,a imas kredit,hrpu racuna.....Naravno da ces bankrotirat.
dida
Site Admin

PostPostao/la Steinway » Pet stu 13, 2009 10:47 am

Ima tu svega, vjerujem. U globalu, glupo je da mi komentiramo kako covjek zivi i na sta trosi novce. Meni je osobno vrlo glupo bilo kad sam vidio tu vijest. I zalosno, jer ne volim kad se uslijed muke i prijeke potrebe rasprodaju glazbala. Vrijedna glazbala...
Steinway

PostPostao/la Anton » Pet stu 13, 2009 11:18 am

Steinway napisao:Ima tu svega, vjerujem. U globalu, glupo je da mi komentiramo kako covjek zivi i na sta trosi novce. Meni je osobno vrlo glupo bilo kad sam vidio tu vijest. I zalosno, jer ne volim kad se uslijed muke i potrebe rasprodaju glazbala. Vrijedna glazbala...
Ne treba komentirati ničiji život ali dosta ljudi u ovom poslu živi iznad svojih mogućnosti zbog nekakvog imagea,neke znam osobno i neće kao ja voziti nekakvu toyotu već to mora bit audi,bmw ili sl. jer su oni ipak poznati...moš mislit :)
Anton

PostPostao/la silvio » Pet stu 13, 2009 11:35 am

Steinway napisao:Ima tu svega, vjerujem. U globalu, glupo je da mi komentiramo kako covjek zivi i na sta trosi novce. Meni je osobno vrlo glupo bilo kad sam vidio tu vijest. I zalosno, jer ne volim kad se uslijed muke i prijeke potrebe rasprodaju glazbala. Vrijedna glazbala...

jedan naš jaki autor,ne želim ga imenovati je za prvu polovicu 2005g dobio od zampa 250000 tkn.slovima DVJESTOPEDESET TISUĆA KUNA.vidio sam račune tako da nije laž.i kaj je napravio.KUPIO VREĆU DROGE.DOSLOVNO VREĆU.to je bilo u 6mj,a u 8 mj smo se vidjeli na koncertu u Korčuli i bil je ušlagiran i dekintiran do bola.doslovno me žicao za kavu jer nije imao PREBIJENE LIPE.i kaj bi ja sad trebao.nekoga žaliti kaj su mu smanjili primanja.thompson,danijela,jole,stavros.......i hrpa njih zarađuje lovu o kojoj mi možemo sanjati.imaju sponzorske aute,ugovore.vanna vozi mečku od 80000€ na račun svih nas.i država im plaća doprinose,socijalno,mirovinsko.....sve živo.i onda thompson kupi stan za milju eura.ma dajte.i ja bi nekog trebao žaliti kaj nema za kruh.znači da je NESPOSOBAN I LIJEN I GLUP.JA TE NOVCE NEBUM ZARADIL U 5 ŽIVOTA.i sve doprinose si plaćam sam i preživljavam i trudim se kako znam i umijem.i da ja onda imam suosječanja kaj nema za kruh ili kaj god.boli me ona stvar.nek pomru svi koji su nesposobni ,lijeni i naučeni da žive na tuđi račun
silvio

PostPostao/la Anton » Pet stu 13, 2009 11:44 am

Najžalosnije je da hrpi tih ljudi država plaća doprinose,a oni uredno uzimaju za gažu 30000-40000 kn i to uglavnom na crno.Tko je njima dao status umjetnika i zašto :roll: ČAST IZUZECIMA!
Anton

PostPostao/la Steinway » Pet stu 13, 2009 12:22 pm

Anton napisao:
Steinway napisao:Ima tu svega, vjerujem. U globalu, glupo je da mi komentiramo kako covjek zivi i na sta trosi novce. Meni je osobno vrlo glupo bilo kad sam vidio tu vijest. I zalosno, jer ne volim kad se uslijed muke i potrebe rasprodaju glazbala. Vrijedna glazbala...
Ne treba komentirati ničiji život ali dosta ljudi u ovom poslu živi iznad svojih mogućnosti zbog nekakvog imagea,neke znam osobno i neće kao ja voziti nekakvu toyotu već to mora bit audi,bmw ili sl. jer su oni ipak poznati...moš mislit :)

Zivi laznim zivotom :) .
Ja isto mislim da nitko od njih nije drzavu zaduzio toliko da mu mora placati osiguranje i mirovinsko. Cast izuzecima. Ja bih osobno jedino Tomi Bebicu placao te stvari,mozda jos par boema..a ovima drugima uredno naplacivao sve! Po posebnoj tarifi :wink: .
Steinway

PostPostao/la dida » Pon stu 16, 2009 10:40 pm

virtuoso napisao:[ Javno objaviti da si švorc i da zato prodaješ gitaru baš i nije neka reklama,pa neće ga valjda spasiti 8000 kn :?:

Vi ne shvačate da je i negativan PR dobar PR.Svaka reklama je dobra,a večina glazbenika je bez love samo to ne žele ajvno reč,a trebali bi jer nam je grad u kurcu.Proglašeni smo za najdosadniji grad u Europi.U Zagrebu ljudi nemaju gdje otić van.Trebaju nam konačno mjesta sa živom svirkom:rock,blues,jazz....ne jedno mjesto nego više njih.ljudi će imat gdje izać,glazbenici će imat gjde svirat i svi sretni i zadovoljni.
dida
Site Admin

PostPostao/la mika15 » Uto stu 17, 2009 12:41 am

što kenajte i kenjate.....Dajte ljudi smanjite gorčinu i frustraciju...jebo ga ja. Nije poanta u tome što Bane prodaje gitaru jer nema love! Poanta je u tome što je Bane nekada dobro zarađivao od svog rada.Danas zarađuju Halidi,Senadi...kurci,palci i nadrtalci.....nema svirki. netko kaže 100 svirki ima Bane godišnje? Ajde nabrojite barem 20 klubova u Hrvatskoj gdje se svira dobra glazba i gdje se plača!
Nekad se radilo 100 svirki godišnje negdje do 2000 godine,kada je još i dijaspora hrvatska funkcionirala. Bane,koliko ja znam nema ni Porshea,niti nekretnina...živi skromnim životom.Sramota je da pravi galzbenici nemaju posla.
mika15

PostPostao/la dida » Pon stu 23, 2009 12:29 am

bane ima novi blues singl:Imanje
Mislim da se vec vrti na Otvorenom radiju.
Pjesma je snimana kod Skansija u NLo studiu.Moja malenkost je držala harme u podlozi na hammondu.Odlična je stvar.nadam se da će uskoro snimit spot.
dida
Site Admin

Re: Bane - Songkillers, prodaje svoju Schecter gitaru

PostPostao/la Neven0147 » Uto lip 21, 2016 10:06 am

Jel ima tko kakvu repliku takve gitare? Zamolio bih da mi se javi u PP.. Hvala

Re: Bane - Songkillers, prodaje svoju Schecter gitaru

PostPostao/la dida » Čet srp 28, 2016 10:23 pm

Neven0147 napisao:Jel ima tko kakvu repliku takve gitare? Zamolio bih da mi se javi u PP.. Hvala

Evo ti slicna gitara http://glazbeni-oglasnik.com/oglasi/614161
dida
Site Admin

Prethodni

Vrati se na: Blues, Funk, Jazz, Gospel, RnB, Soul