Ulazak u bubnjarske vode

Mjesto za raspravu o bubnjevima

Moderatori: glazbeni, kejcastis, dida

Ulazak u bubnjarske vode

PostPostao/la me! » Pet pro 15, 2006 4:12 pm

Ej!
Odlucih pocet svirati bubnjeve...rekli su mi da kupim practice pad i palice za pocetak...da li nekto zna neki link preko kojeg se mogu orijentirati za daljnje glazbeno obrazovanje...neke vjezbe...hvala!
me!

PostPostao/la cancerman » Sub ožu 17, 2007 3:15 pm

čuj možeš tako znači uhvatit par priručnika i practice pad ili si jednostavno kupiti bubanj pa sjedi i probaj..naravno prvo probaj na nekom tuđem bubnju da ti se pokažu osnove pa vidi da li ti se isplati..ukoliko nemaš sluha za ritam neće ti ništa pomoći..ili jesi ili nisi bubnjar...ja npr. nikad nisam koristio niti metronom niti mi je itko pokazao osnove bubnjanja...samo sam sjeo i počeo svirati...ukoliko ćeš vježbat malo žešće ritmove obavezno probaj skinuti Larsa iz Metallice..relativno je jednostavan bubnjar ali je brz, precizan i agresivan...
cancerman

PostPostao/la mario2 » Ned ruj 02, 2007 7:40 pm

cancerman napisao:čuj možeš tako znači uhvatit par priručnika i practice pad ili si jednostavno kupiti bubanj pa sjedi i probaj..naravno prvo probaj na nekom tuđem bubnju da ti se pokažu osnove pa vidi da li ti se isplati..ukoliko nemaš sluha za ritam neće ti ništa pomoći..ili jesi ili nisi bubnjar...ja npr. nikad nisam koristio niti metronom niti mi je itko pokazao osnove bubnjanja...samo sam sjeo i počeo svirati...ukoliko ćeš vježbat malo žešće ritmove obavezno probaj skinuti Larsa iz Metallice..relativno je jednostavan bubnjar ali je brz, precizan i agresivan...

ako je tek pocetnik ne mora gledati nikakve bubnjare ili ih provat skinit.neka se samo usmjeri na vjezbanje!
mario2

PostPostao/la Ninja » Uto ruj 04, 2007 5:56 pm

mario2 napisao:ako je tek pocetnik ne mora gledati nikakve bubnjare ili ih provat skinit.neka se samo usmjeri na vjezbanje!

Disagreed. Kako će se usmjerit na vježbanje, ako ne zna od kud vježbati i što je loše u tome da gleda nekog bubnjara i probava ga odsvirat? A i kao što je Cancerman napisao, Lars je poprilično jednostavan, pa je ok za početak. Druga stvar je što smatram da je puuno lakše svirat kad imaš uzora, bio to Lars ili ne. Znaš kud želiš ići, što želiš postići, sviđa ti se pa ga oponašaš.. Dovodi te do napretka (ako je uzor dobar)

No, evo ti i moja preporuka. Prvo odi na koncert neki (može i neka šuć muć grupa) i gledaj samo bubnjara ili se popni do njega ako imaš prilike doći u takvu situaciju. Probaj također nekoga tražiti da ti da da sjedneš i probaš lupati. Ako će te nakon toga i dalje zanimati, onda si negdje na internetu (Youtube?) nađi rudimente, kupi palice, instaliraj neki metronom na kompjuter i lupaj rudimente po bilo čemu (stol, knjiga..) uz metronom.
wysiwyg
Ninja

PostPostao/la mario2 » Uto ruj 04, 2007 6:48 pm

za ninju! pocetnici trebaju poceti sa najosnovnijim stvarima,dakle uciti od pravilnog drzanja palica, pa polako preko osnovnih ritmova!
ne pocima se vjezbati nastojanjem skidati nekog profesionalnog bubnjara jer to dolazi kasnije! sve ide svojim redom!!!
mario2

PostPostao/la mario2 » Uto ruj 04, 2007 6:59 pm

mogu ti preporuciti tipa koji na youtube-u pokazuje jednostavne ritmove za pocetak-drum tutor ellaskins!
mario2

PostPostao/la bobi » Uto ruj 04, 2007 7:21 pm

bunjar prije svega mora biti muzikalna osoba, najbolje je sto vise slusati i to sve vrste glazbe, pocnite od valzera...najvise grijese mladji ljudi kad jos prije nego odluce bavit se sviranjem, oni vec skidaju nekog ''ubicu'' to dolazi malo kasnije,....treba pocet od pocetka, nije sviranje bubnjeva ni brzina ni agresivnost ni pretjerano poznavanje tehnike...sve to je lijepo znati, ali je prije svega vrlo vazno da se mladji bubnjari stope u ritmu sa melodijom, da ''sviraju'' bubanj, da paze na sound, a ne da ga lupaju, i da prvenstveno paze na tempo i dinamiku pjesme, nek razmisljaju dok sviraju pojedine kompozicije na nacin da i oni proizvode tonove ....jedino ce na taj nacin jednog dana izgradit sebe i svoj stil, a to je point...nije point bit i svirati kao netko drugi!
bobi

PostPostao/la mario2 » Uto ruj 04, 2007 7:33 pm

upravo ono sta san i ja reka!
mario2

heh

PostPostao/la x_plavi_x » Pon ožu 31, 2008 3:25 pm

decki ko je vidio uciti svirati bubnjeve po notama i tim glupostima , najbolje je uciti svirati po sluhu , a ne po nekakvim glupostima , a kad recimo cujes neku pjesmu jel ju lakse svirat po sluhu ili mislis ko budala nosit note sa sobom!!!!
x_plavi_x

Re: heh

PostPostao/la zippfer » Sri tra 02, 2008 11:18 pm

x_plavi_x napisao:decki ko je vidio uciti svirati bubnjeve po notama i tim glupostima , najbolje je uciti svirati po sluhu , a ne po nekakvim glupostima , a kad recimo cujes neku pjesmu jel ju lakse svirat po sluhu ili mislis ko budala nosit note sa sobom!!!!

Malo si zabrijao, tj. ne malo ... previše.
Ama baš niš nema lošeg u tome ako sviraš bubanj, i znaš note, to je odlična stvar.
Bubanj se doduše teško može naučit svirat po notama (od samih početaka), barem po mojem mišljenju (to je samo moje mišljenje, da nebi netko krivo shvatio), iako ima dosta vježbi "patterna" u notnim zapisima, ali to dolazi u hodu, s vremenom.
Malo razmisli prije nego napišeš glupost. :lol:
Pozdrav!
zippfer

PostPostao/la zippfer » Sri tra 02, 2008 11:39 pm

Spider1 napisao:Oprosti mu, tek je ušao još nije ni vidio pravog bubnjara. Pravi bubnjar ti dođe u studio s notama, snimiš ga iz prve i on otiđe. Trebaju mu zato jer mu je zadan tempo, označeni taktovi, označeni prijelazi i da ne nabrajam. Da ne zaboravim reći, to su oni bezvezni jazzeri sa akademijama, koji memaju pametnijeg posla nego učiti note. :D
Sinko, glazbu se živi i ako nije zapisana ili snimljena ona ne postoji.

Svaka čast na ovom postu.
Potpisujem sve navedeno. :D
zippfer

PostPostao/la ^JGirl^ » Uto svi 13, 2008 7:53 pm

Jbt...svadate se u svakoj temi...

Ja, kao pocetnik, radim na svom ufuravanju na taj nacin da prvo kontroliram i ne mijesam udarce ruku i nogu (to je definitvno najbitnije), a onda smislim neki lagani ritam (ili uhvatim neki s Youtube-a) pa ga postepeno nadogradujem...

Mislim da je tako najlakse uciti sam jer se stvara vlastiti style...
^JGirl^

PostPostao/la split22 » Čet kol 20, 2009 8:00 am

ja samo počinjao, upalio ritam mašinu i lagano u sobi vježbao ali to je bilo prije 15 godina.
split22

Re: Ulazak u bubnjarske vode

PostPostao/la studiobeats » Čet lip 21, 2012 2:34 am

[quote="me!"]Ej!
Odlucih pocet svirati bubnjeve...rekli su mi da kupim practice pad i palice za pocetak...da li nekto zna neki link preko kojeg se mogu orijentirati za daljnje glazbeno obrazovanje...neke vjezbe...hvala![/quote

Prvo si kupi bubnjeve jeftinije,polovne..nije bitno el ili aku tak svejedno sam da su svirljivi..
Drugo uzmi i nazicaj nekog susjeda kaj svira da ti pokaze osnove na bubnju,od polozaja sjedenja rasporeda elemenata i drzanja palica itd..ako neas nikog,imas na youtube dosta videa o tome malo prostudiraj.
Trece,Na netu imas pregrst sajtova gdje se daju skinuti masu tutoriala od samih pocetaka pa do zahtjevnijih svirki,i kreni sa vjezbanjem osnovnih RUDIMENATA.
Cetvrto,Vjezbaj vjezbaj i vjezbaj ..preko noci nista nejde za sve treba vremena i truda.Probaj prilagodit bubanj onako kako ti paše upoznati način svirke koji ti paše i skinuti neke matrice za vjezbu.
:D
studiobeats

Re: Ulazak u bubnjarske vode

PostPostao/la vpnsubmit » Čet vel 11, 2016 8:59 am

vpnsubmit

Vrati se na: Bubnjevi i udaraljke